Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Avond Samenleving

donderdag 12 november 2015

19:30
Toelichting

Avond Samenleving

Agendapunten

  1. 0

    Agendadocumenten

  2. 2

    Binnen het regionale samenwerkingsprogramma VERDER heeft de gemeente onderzoek gedaan naar het verbeteren van het openbaar vervoer en de doorstroming ter hoogte van NS Station Soest-Zuid. De raad heeft in januari 2013 besloten de alternatieven “optimaliseren” en “autotunnel, bussen en fietsers via een overweg” nader uit te werken en hierbij het kruispunt Soesterbergsestraat / Ossendamweg te betrekken. De onderzoeken zijn inmiddels afgerond en de raad wordt nu een totaalpakket aan maatregelen voorgesteld ter waarde van ruim € 10,3 miljoen. Voor de voorgestelde maatregelen wordt verwezen naar het raadsvoorstel. Ook wordt de raad voorgesteld het besluit aan de regio voor te leggen onder voorbehoud dat de gemeente Amersfoort uitvoering geeft aan het project Westelijke ontsluiting (zoals al eerder besloten is in Amersfoort) en in nader onderzoek wordt herbevestigd dat de hoeveelheid verkeer toeneemt zoals verwacht. Dit project is met name van invloed op de hoeveelheid verkeer op de Soesterbergsestraat en Bartolottilaan / Van Beuningenlaan. Mocht Amersfoort besluiten af te zien van het project Westelijke ontsluiting dan betekent dit dat de onderzoeken voor de Soesterbergsestraat opnieuw uitgevoerd moeten worden. De onderzoeken zijn voor het zomerreces aan de samenleving en de raad gepresenteerd. Daarna heeft een uitgebreid inspraaktraject plaatsgevonden. In totaal zijn 210 inspraakreacties ingediend. Op basis van de inspraak is het gewenst om extra verkeersmaatregelen toe te voegen. Zo kan onder andere geconstateerd worden dat in de plannen meer aandacht nodig is voor verkeerseffecten in omliggende straten. Het financieel overzicht is hierop aangepast. Op basis van de inspraakreacties is ook een reactienota opgesteld. Tijdens deze Avond Samenleving zijn er 7 tijdblokken (met voor ieder blok een apart deelgebied) voorzien waarin insprekers de gelegenheid krijgen hun schriftelijke zienswijze toe te lichten. Binnen het tijdblok is er voor de raadsleden/fractie-assistenten gelegenheid voor het stellen van vragen aan de insprekers. De indeling is als volgt voorzien: 19.30 uur Start bijeenkomst 19.35 uur Overkoepelende organisaties 19.55 uur Soesterbergsestraat / Birkstraat 20.25 uur Bartolottilaan 20.55 uur Foekenlaan 21.25 uur Pauze 21.40 uur Nieuweweg / Pimpelmees 22.00 uur Stationsgebied 22.20 uur Schoutenkampweg 22.40 uur Einde bijeenkomst Insprekers wordt gevraagd zich voor 9 november 2015 aan te melden bij de griffier Rien van Vliet via vliem@soest.nl. Het onderwerp is ook geagendeerd op 19 november 2015 voor de Opiniërende Raadsbijeenkomst en voor besluitvorming op 17 december 2015.

  3. 3

    Het bestemmingsplan Molenschotterrein is een bestemmingsplanherziening voor het Molenschotterrein en maakt de bouw van 74 woningen mogelijk. In september 2014 is de raad geïnformeerd over het stedenbouwkundigplan. Het bestemmingsplan wijkt ten opzichte van het stedenbouwkundigplan af ten aanzien van de wadi. Het ontwerpbestemmingsplan en de daarmee gecoördineerde ontwerpomgevingsvergunning heeft ter inzage gelegen waarop drie zienswijzen zijn ingediend. Twee zienswijzen hebben betrekking op het ontwerpbestemmingsplan, de andere zienswijze heeft betrekking op de ontwerpomgevingsvergunning. Deze wordt door het college afgehandeld bij de besluitvorming rond het verlenen van de omgevingsvergunning. Naar aanleiding van 1 zienswijze wordt het bestemmingsplan gewijzigd. De bestemmingsplangrens wordt ter hoogte van de wadi aan de Van Goyenlaan circa 3 meter verschoven in de richting van de Van Goyenlaan. Op deze wijze komt de wadi dichter bij de weg te liggen waardoor er meer landbouwgrond overblijft op de eng. Tijdens deze Avond Samenleving is er gelegenheid om te reageren op het gewijzigde concept bestemmingsplan. Het onderwerp is ook geagendeerd voor de Opiniërende Raadsbijeenkomst op 19 november 2015 en op 26 november 2015 voor besluitvorming.

  4. 4

    In het coalitie-akkoord en later via de Kadernota 2015 is vastgelegd om vooruitlopend op het Rijksbeleid, de mogelijkheden te onderzoeken van integratie van het peuterspeelzaalwerk in de kinderopvang. De jaarlijkse bijdrage voor peuterspeelzaalwerk van € 463.000 vervalt uiterlijk in 2017 en er blijft een gemeentelijk budget beschikbaar van € 80.000 voor mogelijk ongewenste effecten. In het beleidskader harmonisatie peuterspeelzaalwerk Soest worden 5 verschillende opties uitgewerkt. Voorgesteld wordt om uit te gaan van de optie “peuteropvang inclusief voor- en vroegschoolse opvang (VVE) met een startleeftijd van 2,5”. Op basis van de huidige gegevens zou het nog resterende gemeentelijke budget van € 80.000 niet toereikend zijn, maar is € 12.055 structureel meer nodig. In een zienswijze hebben zij gereageerd op de plannen. Op dit moment is BINK de enige aanbieder van VVE. Vanaf 2017 kunnen dat ook andere organisaties zijn zoals bijvoorbeeld K’nijntje/Zippies, als ze voldoen aan gestelde voorwaarden. Tijdens deze Avond Samenleving zijn BINK en K’nijntje/Zippies uitgenodigd om hun zienswijze toe te lichten. Daarnaast worden ouders via de media opgeroepen om mee te praten over het nieuwe beleidsplan.