Oordeelsvormende vergadering (Raadzaal)
donderdag 6 november 2025
- Locatie
Raadzaal
- Start
- donderdag 6 november 2025 20:17
- Eind
- donderdag 6 november 2025 23:55
Uitzending
Agendapunten
-
1
Bijlagen
-
2
Verloop gespreksronde:
De bespreking start met het uitspreken van de algemene beschouwingen door de fractievoorzitters in maximaal 5 minuten per fractie. Hierin dienen de fracties hun voorlopig standpunt over de begroting weer te geven en de bestuurlijke vragen aan het college van B&W op te nemen. De vorm is vrij (denk aan een pitch of powerpoint).
Als suggestie kan bij de Algemene Beschouwingen ingegaan worden op:
- Hoe kijken jullie in zijn algemeenheid naar de voorliggende begroting? Met de Kadernota 2026 indachtig, zijn er verrassingen of omissies?
- Per deelprogramma (bestuurlijke omgeving, fysieke omgeving en sociale leefomgeving) zijn er accenten aan te brengen. Welke accenten zijn voor jullie partij van belang en waarom?
- Wat is er nodig om de accenten die jullie willen aanbrengen, in de begroting te laten landen? Kost het geld? Structureel of incidenteel?
Na de algemene beschouwingen is er een schorsing en volgt de eerste reactie vanuit het college, inclusief de beantwoording van de politiek/bestuurlijke vragen. In de tweede termijn geven de fracties hun discussiepunten weer en geeft het college van B&W aan wat discussieerbaar is en wat niet.
Vervolgens vindt het debat plaats op basis van de geïnventariseerde discussiepunten en reageert men op elkaar met wat ingebracht is bij de Algemene Beschouwingen. Het debat vindt plaats in 2 termijnen waarbij het mogelijk is om de interrumperen. Voor zover dan al bij fracties bekend worden moties en/of amendementen alvast aangekondigd.
Deze behandelwijze van de begroting betekent geen behandeling per programma.
Op 13 november 2025 wordt de raad gevraagd de begroting 2026, inclusief de meerjarenraming 2027-2029 vast te stellen. Ook wordt de raad gevraagd de diverse belastingverordeningen vast te stellen.
Doel van de bespreking:
Oordeelsvormende bijeenkomst voor de raadsleden. Fracties geven hun voorlopig standpunt over de begroting 2026-2029 en doen suggesties voor verbetering van wat er naar hun idee mist of niet goed opgenomen is in de begroting 2026-2029. Ook eventuele moties en amendementen worden aangekondigd.Bijlagen